خانه / گزارش برنامه های کوهنوردی / گزارش صعود دیواره لجور مسیر های تنوره ، دیدار و تولد

گزارش صعود دیواره لجور مسیر های تنوره ، دیدار و تولد

گزارش صعود دیواره لجور مسیر های تنوره ، دیدار و تولد : بصیر هروی ?

کوه لجور در جنوب غرب شهرستان اراک و در مجاورت روستای اسکان قرار گرفته. که ارتفاع قله آن در حدود ۲۸۰۰ متر است و دیواره‌ای با ارتفاع تقریبی ۳۵۰ متر که به سومین دیواره ایران شهرت یافته است.
این برنامه با حضور حسین شریفی(مسوول فنی)، شب ناز خادم (عضو کانون کوهنوردان گیلان ) ، سامان زمانی و بصیر هروی اجرا شد. دو شنبه ۹۷/۳/۱۴ ساعت ۱۰ شب از رشت حرکت کردیم ساعت ۹ صبح به پای کوه رسیدیم ساعت ۱۱ صبح در جان پناه لجور بودیم که پس از صرف مقداری غذا به قصد صعود مسیر تنوره ؛ قدیمیترین مسیر دیواره لجور به پای دیواره رفتیم. به علت ترافیک در مسیر تنوره و سکوت ساعت ۳شروع به صعود کردیم. مسیر کاملا طبیعی بود . درجه مسیر از ۶/۵ تا ۱۰/۵ متغیر بود و همچنین ۹ طول بین ۳۰ تا ۴۵ متر بود. کارگاه ها دارای زنجیر و حلقه فرود بودند ولی به دلیل مستقیم نبودن مسیر و شکست طناب مناسب فرود نبودند. ساعت ۱۶ کنار صندوقی بودیم که در ان دفتر و قلمی برای نوشتن خاطره وجود داشت پس از نوشتن گزارش کوتاه و خوردن کمی تنقلات به سمت قله حرکت کردیم و ساعت ۱۷ به قله رسیدیم و سریع اقدام به بازگشت از مسیر سیم بکسل کردیم .ساعت ۱۸:۳۰ در جان پناه بودیم .
صبح روز بعد ساعت ۷:۰۰ از خواب برخواستیم و پس از صرف صبحانه اقدام به جمع کردن وسایل کردیم ساعت ۹ صبح بنده و سامان زمانی اقدام به صعود مسیر دیدار و اقای شریفی و خانم خادم مسیر تولد را صعود کردند .
طول اول مسیردیدارنسبتأ خوابیده، ولی طول دوم تا چهارم کاملأ عمود بود. کارگاهها، کارگاه زنجیر بودند که فقط کارگاه چهارم راحت و کارگاه دوم نسبتأ راحت بود. افتاب شدید و گرم بودن هوا با عث شد تا اب زیادی از دست بدهیم. فاصله میانی ها از یکدیگر نسبتأ زیاد و همچنین درجه مسیر بین ۱۰/۵ تا ۱۱/۵ متغییر بود
بعد از رسیدن به انتهای مسیرساعت ۱۴ اقای شریفی سرپرست برنامه و خانم خادم را دیدیم و بعد از خوردن مقداری میوه و آب با کوه پیمایی ساعت ۱۶ در جان پناه بودیم و بعد از صرف نهار و استراحتی کوتاه به رشت بازگشتیم.
kkguilan@

kk_guilan@

۰۹۱۱۷۶۶۲۰۰۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *