خانه / فنی / آیین نامه داخلی

آیین نامه داخلی

آیین نامه اجرایی کارگروه کوهنوردی

 

کلیات : کارگروه کوهنوردی یکی از نهادهای زیر مجموعه کانون کوهنوردان گیلان می باشد که در   این آیین نامه به اختصار تحت عنوان کارگروه کوهنوردی اطلاق خواهد شد.

کارگروه کوهنوردی به عنوان بازوی تخصصی امور فنی و آموزشی وصعودهای کوهنوردی به امور مشاوره ای وبرنامه ریزی خواهد پرداخت. این کارگروه بطور مستقل نمی تواند برنامه ریزی و اجرا  نماید بلکه برنامه های آن بعد از تصویب در هیات مدیره ضمانت اجرایی خواهد یافت.

کارگروه کوهنوردی بعد از تصویب برنامه پیشنهادی در هیات مدیره اختیار دارد که خود برنامه ریزی اجرایی در جزییات را بر عهده گیرد.

تبصره 1 : در صورت مخالفت هیات مدیره با هر مورد از برنامه های پیشنهادی، مراتب را بصورت کتبی با ذکر دلایل به کارگروه اطلاع خواهد داد.

1- شرح وظایف کارگروه کوهنوردی :

1-1- شناسایی مسیرهای شاخص صعود به قلل و دیواره های طبیعی داخل و خارج استان وقلل برون مرزی

1-2- برنامه ریزی برای علامت گذاری در مسیر های شاخص صعود به قلل مرتفع با توجه به معیارهای حفظ محیط زیست

1-3- برنامه ریزی برای تشکیل کلاسهای رسمی و غیر رسمی در رشته های دیواره طبیعی ،        دیواره سالنی ، یخ وبرف ، غارنوردی ، یخ نوردی ، کوهپیمایی و امداد کوهستان

1-4- شناسایی نقاط مناسب برای ساخت جانپناه در مسیر قلل شاخص استان با توجه به معیارهای     حفظ محیط زیست

1-5- ایجاد بانک اطلاعاتی از مسیرهای کوهنوردی ، دیواره ها ،غارها وسایر عوارض طبیعی  بصورت نوشتاری والکترونیکی

1-6- تامین راهنما برای برنامه های صعود کانون وگروههای کوهنوردی داخل یا خارج استان 

2- تشکیلات کارگروه کوهنوردی:

2-1- در ابتدا هیات مدیره کانون از مسئولین کارگروه کوهنوردی گروههای عضو یا نماینده دیگری از آن گروهها –به همراه معرفی نامه کتبی از گروه – جهت انتخاب نفرات لازم  برای همکاری در آن کارگروه دعوت بعمل می آورد. مطابق نیاز کارگروه از میان افراد دعوت شده (که عضو کانون باشند) نفرات کارگروه کوهنوردی انتخاب می شود. همچنین مسئول کارگروه کوهنوردی برای صدور حکم به هیات مدیره معرفی می شود.

تبصره یک : در صورت نیاز به استفاده از تخصص افراد خاص مورد نظر کارگروه ، با نظر جمعی کارگروه این افراد نیز می توانند به کارگروه اضافه شوند.

2-2- مسئول کارگروه کوهنوردی پس از پیشنهاد از طرف کارگروه ، توسط هیات مدیره انتخاب وبا حکم کتبی مدیر عامل به این سمت منصوب می گردد. شرکت مسئول کارگروه کوهنوردی در جلسات شورای عمومی الزامیست. 

2-3- اعضای منتخب کارگروه حکم کتبی خود را با امضای مسئول آن کارگروه ومهر کانون دریافت می نمایند.

3- نحوه تصمیم گیری در کارگروه : 

3-1- مصوبات کارگروه می بایست به تصویب اکثریت نسبی اعضای کارگروه برسد. 

3-2- کلیه تصمیم های کارگروه می بایست مطابق اساسنامه وآیین نامه های کانون بوده و جهت اجرا به تصویب هیات مدیره برسد. تصمیم های  کارگروه  بصورت کتبی  وبا امضای  مسئول کارگروه به هیات مدیره ارسال می گردد.

3-3- امور دبیر خانه ای کارگروه وثبت صورت جلسات زیر نظر مسئول کارگروه وهمکاری اعضا انجام شده ودر بایگانی حفظ خواهد شد.

4- نحوه برگزاری جلسات کارگروه :

جلسات کارگروه به فاصله حداکثر دو هفته یکبار برگزار می گردد. در صورت نیاز با اعلام مسئول کارگروه جلسات ویژه برگزار خواهد شد.

فایل  pdf آیین نامه اجرایی کارگروه کوهنوردی

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *